
Stevan Dojčinović
Urednik
Stevan Dojčinović je glavni i odgovorni urednik KRIK-a. Rođen je 1985. godine u Kruševcu, gde je i odrastao. Istraživačkim novinarstvom se bavi od 2008. godine, kao novinar međunarodne novinarske organizacije Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP). Stevan obučava novinare za istraživački rad i pomogao je u osnivanju nekoliko istraživačkih redakcija. Napisao je knjigu „Šarić - kako je balkanski kokainski kartel osvojio Evropu” 2014. godine. Stevan je dobitnik više priznanja, uključujući: međunarodnu nagradu za izuzetne zasluge u istraživačkom novinarstvu u 2018. godini koju dodeljuju „Medijska organizacija jugoistočne Evrope (SEEMO)“ i „Centralno-evropska inicijativa (CEI)“, Data Journalism Award - međunarodno priznanje koje je 2017. dodeljeno KRIK-u za projekat "Baza imovine političara", nagradu za etiku i hrabrost „Dušan Bogavac“ koja je dodeljena redakciji KRIK-a za 2017. godinu, nagradu Duško Jovanović 2015. godine, regionalnu nagradu Jug Grizelj 2013, tri nacionalne Nagrade za izuzetnost u istraživačkom novinarstvu 2011, 2012. i 2016. godine. Kao član istraživačkog tima OCCRP-a Stevan je 2015. godine nagrađen međunarodnim priznanjima European Press Prize i Global Shining Light Award. Jedan je od sedam članova međunarodnog istraživačkog tima koji je osvojio nagradu Daniel Perl za prekogranično istraživačko novinarstvo, dodeljenu na Svetskoj konferenciji istraživačkog novinarstva u Kijevu, 2011. Od leta 2012. do aprila 2015. godine bio je glavni i odgovorni urednik Centra za istraživačko novinarstvo Srbije (CINS).

Bojana Jovanović
Zamenica urednika
Bojana Jovanović je novinarka i zamenica urednika. Istraživačkim novinarstvom bavi se od 2010. godine. Bila je deo novinarskog tima Centra za istraživačko novinarstvo Srbije (CINS) i radi kao novinarka za međunarodnu novinarsku organizaciju Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP). Autorka je mnogih tekstova o organizovanom kriminalu i korupciji, a za svoj rad dva puta je nagrađena nacionalnim Nagradama za izuzetnost u istraživačkom novinarstvu – 2011. i 2012. godine. Dobitnica je međunarodne nagrade Data Journalism Award koja je 2017. dodeljena KRIK-u za projekat „Baza imovine političara“. Bojana drži novinarske treninge o pretragama internet baza podataka.

Dragana Pećo
Novinarka
Dragana Pećo je novinarka KRIK-a i međunarodne mreže Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP). Istraživačica je onlajn platforme Investigative Dashboard (ID). Šest godina je radila kao istraživačka novinarka u Centru za istraživačko novinarstvo Srbije (CINS). Dobitnica je nagrade „Katarina Preradović“ za 2021. godinu za profesionalni integritet, izuzetnost, nesebičnost i hrabrost, kao i međunarodne nagrade za izuzetne zasluge u istraživačkom novinarstvu u 2018. godini koju dodeljuju „Medijska organizacija jugoistočne Evrope (SEEMO)“ i „Centralno-evropska inicijativa (CEI)“. Nagradu Evropske unije za najbolju istraživačku priču u Srbiji dobila je 2019. godine. Kao član KRIK tima, dobitnica je međunarodne nagrade Data Journalism Award 2017. za projekat „Baza imovine političara“, kao i nagrade za etiku i hrabrost „Dušan Bogavac“ koja je dodeljena redakciji iste godine. Pećo je dobitnica i tri nacionalne Nagrade za izuzetnost u istraživačkom novinarstvu 2011, 2014. i 2016, kao i Balkanske stipendije za novinarsku izuzetnost 2014. godine. Učestvovala je u mnogim novinarskim treninzima i programima i druge novinare obučava naprednim novinarskim veštinama, pretragama kompanijskih registara i kako da prate tokove novca.

Jelena Vasić
Novinarka/Koordinator projekata
Jelena Vasić je koordinatorka projekata i saradnica međunarodne novinarske mreže Organized Crime and Corruption Reporting Network (OCCRP). Od 2012. do aprila 2015. godine bila je član novinarskog tima Centra za istraživačko novinarstvo Srbije (CINS). Diplomirala je na Fakultetu političkih nauka u Beogradu, na smeru Novinarstvo i komunikologija. Dobitnica je međunarodne nagrade Data Journalism Award koja je 2017. dodeljena KRIK-u za projekat „Baza imovine političara“ i nacionalne godišnje nagrade za istraživačko novinarstvo u kategoriji onlajn medija za 2013. godinu.

Bojana Pavlović
Novinarka
Bojana Pavlović je novinarka KRIK-a. Novinarsku karijeru započela je u gradskoj redakciji dnevnog lista „Politika“. Kao stažista radila je u nevladinoj organizaciji „Transparentnost Srbija“ usmerenoj na borbu protiv korupcije. Istraživačkim novinarstvom počela je da se bavi u Centru za istraživačko novinarstvo Srbije. Dobitnica je međunarodne nagrade Data Journalism Award koja je 2017. dodeljena KRIK-u za projekat „Baza imovine političara“, kao i godišnje nagrade za istraživačko novinarstvo 2017. godine. Govori engleski i italijanski jezik.

Vesna Radojević
Novinarka
Vesna Radojević je novinarka KRIK-a i urednica na projektu „Raskrikavanje“. Novinarstvom je počela da se bavi 2011. godine u „PG Mreža“. Karijeru je 2013. godine nastavila u „Istinomeru“ gde je radila do oktobra 2017. godine. Jedna je od dobitnica nagrade za istraživačko novinarstvo u oblasti elektronskih medija koju dodeljuju Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS) i ambasada SAD u Beogradu. Kao studentkinja dobila je i nagradu „Borivoje Mirković“ za 2012. godinu za najbolji studentski TV prilog.
Milica Vojinović
Novinarka
Milica Vojinović se u KRIK-u bavi istraživačkim novinarstvom, kao i dnevnim izveštavanjem. Posvećena je otkrivanju istine u vezi sa organizovanim kriminalom i korupcijom u Srbiji, sa posebnim osvrtom na istraživanje veza organizovanog kriminala i struktura vlasti. Miličin rad je dobio više međunarodnih priznanja – nagrađena je CEI SEEMO nagradom za izuzetne zasluge u istraživačkom novinarstvu, u kategoriji najboljeg mladog profesionalnog novinara i nagradom EU za istraživačko novinarstvo na Zapadnom Balkanu i Turskoj. Zajedno sa KRIK timom dobila je i svetsku nagradu Sigma 2021. godine za rad na istraživačkoj onlajn bazi podataka o srpskom pravosuđu pod nazivom „Prosudi ko sudi“. Posvećena je upotrebi svojih veština za promovisanje transparentnosti i odgovornosti u Srbiji. Diplomirala je novinarstvo na Fakultetu političkih nauka u Beogradu i govori engleski i španski jezik.
Jelena Radivojević
Novinarka
Jelena Radivojević je novinarka KRIK-a. Tokom prakse u redakciji se bavila istraživačkim novinarstvom i dnevnim izveštavanjem. Prati neka od većih suđenja u zemlji iz oblasti organizovanog kriminala. Studentkinja je novinarstva na Fakultetu političkih nauka u Beogradu. Dok nije postala novinarka, bila je aktivistkinja za ljudska prava.
Marija Vučić
Novinarka
Marija Vučić je novinarka KRIK-a na projektu "Raskrikavanje". Novinarstvom je počela da se bavi 2014. godine u redakciji "Južnih vesti", nakon završenih master studija novinarstva na Filozofskom fakultetu u Nišu. Od 2016. godine je radila kao novinarka, a potom i zamenica glavnog i odgovornog urednika portala "Cenzolovka", gde se specijalizovala za teme koje se tiču medija i novinarstva. Radila je i kao fact-checker Centra za istraživačko novinarstvo Srbije. Dobitnica je prve nagrade niškog Medija i reform centra za najbolje izveštavanje o sivoj ekonomiji i ilegalnoj trgovini na nacionalnom nivou, a pobednica je i prve generacije Škole digitalnog novinarstva Slavko Ćuruvija fondacije.
Milica Ljubičić
Novinarka saradnica
Milica Ljubičić je novinarka KRIK-a i portala „RasKRIKavanje”, te prati rad domaćih medija i otkriva lažne vesti i dezinformacije. Diplomirala je na Fakultetu političkih nauka u Beogradu, na smeru novinarstvo i komunikologija. Zanima je istraživanje u oblasti medija, a posebno njihovo finansiranje i načini na koje država utiče na kreiranje medijskih sadržaja. Tokom studija radila je u radijskoj emisiji „Slušaonica 6”. Milica je bila i deo KRIK-ovog reporterskog tima u međunarodnom novinarskom projektu „FinCEN dosijei” 2020. godine.
Marta Mihajlović
Office manager
Marta Mihajlović je asistent za finansijsko izveštavanje o projektima Mreže za istraživanje kriminala i korupcije - KRIK. Zadužena je za vođenje administrativnih poslova i organizaciju aktivnosti i događaja udruženja.
Snežana Petijević
Projektni menadžer
Snežana Petijević je projektni asistent KRIK-a. U civilnom sektoru je od 2012. godine, radi na poslovima upravljanja projektima i pisanja projekata sa posebnim interesovanjem za oblasti finansijskog menadžmenta, upravljanje projektima, globalizacije i upravljenja migracijama. Govori engleski i italijanski jezik.
Miodrag Ćakić
Grafički dizajner, programer i fotograf
Miodrag Ćakić je grafički dizajner, programer i fotograf koji pruža kretivnu i tehničku podršku radu portala KRIK i RasKRIKavanje. Dizajnom i brojnim poslovima iz oblasti informacionih tehnologija bavi se više od 20 godina, a stručno iskustvo sticao je radom u državnom, privatnom i civilnom sektoru. Od 2015. godine, u svojstvu aktiviste, humanitarnog radnika i koordinatora bavi se različitim aspektima izbegličke i migrantske krize u Srbiji i regionu. Početkom 2016. godine postao je član KRIK tima, od kada grafički ilustruje sva KRIK-ova istraživanja. Ćakić je i tehnički kreator svih dosadašnjih baza podataka koje su osmislili novinari portala KRIK, zbog čega je dobio značajna međunarodna priznanja "Data Journalism Award" i "Sigma Award" za rad na KRIK-ovom projektima "Baza imovine političara" i "Prosudi ko sudi".
KRIK - Mreža za istraživanje kriminala i korupcije
- Makenzijeva 46, Beograd